Official

“Official” kelimesi İngilizce menşeli bir sözcük olup, kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır. “Officium” kelimesi “fariza” yahut “iş” medlulına hasılat. Kelimenin kökeni Roma İmparatorluğu’na kadar uzanır ve “officium” terimi, Roma İmparatorluğu’nda patronaj ve hükümet emeklerinde kullanılırdı.

Vasat Çağ süresince, “official” kelimesi, hükümet yahut kilise tarafından atanmış bir görevliyi tanımlamak kucakin kullanılmaya başlangıçlandı. Bu görevliler, örneğin talih daireleri yahut kiliselerde çeşitli emeklerle mesuliyetli olan kişilerdi.

Giderek, “official” kelimesi daha geniş anlamlar kazandı ve resmi yahut salahiyettar bir konumda mevcut rastgele bir kişâlâ tanımlamak kucakin kullanılmaya başlangıçlandı. Hasetmüzde, “official” kelimesi çoğunlukla hükümet, spor yahut iş dünyası kabil resmi bir konumda mevcut kişmüterakki yahut kurumları tanımlamak kucakin kullanılır.

Özetle, “official” kelimesinin kökeni Latince “officium” kelimesine dayanır ve Roma İmparatorluğu’nda kullanılan bir terimdir. Giderek, sözcük resmi yahut salahiyettar bir konumda mevcut rastgele bir kişâlâ tanımlamak kucakin kullanılmaya başlangıçlamıştır.

Comments

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Seo Fiyatları https://kasap.name.tr/ https://turkiyesohbet.name.tr/ https://sungercesitleri.name.tr/ https://trafiksigortasi.name.tr/ https://turkiyeteknikservis.name.tr/ Heets Sigara Fiyat https://seokoloji.gen.tr
Puro Satın Al
Puff Bar
takipçi satın alma